Miért kezdtem bloggolni a 3D nyomtatásról?
Voltunk az üzlettársammal egy kiállításon, és azt tapasztaltuk, hogy bár sokan ismerik a 3D nyomtatást, de sokkal többen nem.
Itt nem feltétlen a technológiai kérdésekről van szó. Sok esetben az emberek azt se tudják, hogy van-e igényük rá, vagy hogy miként tudnak az életükbe és a mindennapjaikba illeszteni egy 3D nyomtatót.
Ezzel a bloggal szeretném a kusza szálakat kibogozni, hogy konyhanyelven hozzájusson bárki a 3D nyomtatással kapcsolatos információkhoz.
Próbálok minden témát érinteni, hogy a blog elejétől olvasva szép lassan belemerüljünk a 3D nyomtatás világába. El tudja majd bárki dönteni, hogy kell-e neki nyomtató, és ha ez sikerült, akkor miként tudja azt üzemeltetni.
A teljes blog-ra jellemző lesz, hogy sok hosszú bejegyzést kell elolvasni, mert sok egybefüggő gondolat van, amit csak úgy értünk meg, ha egyszerre olvassuk el, nem pedig széttördelve. Szóval ha valaki villáminformációkra vágyik, akkor itt nem találja meg a számítását. Ez nem egy flashblog lesz.
Szépen sorban próbálok majd haladni, hogy ne legyen megterhelő és túl műszaki. Ha valamilyen téma úgy tűnik, hogy felületesen van érintve, ne ijedj meg, ki fogom bontani, a végére minden érthető lesz, de nem szeretnék száraz műszaki dolgokkal untatni senkit, főleg az elején, inkább felkelteném az érdeklődést, aztán jöhetnek a műszaki mélységek. Nem fogunk ajtóstól rontani a házba.
A második bejegyzésben el is kezdjük majd az alapozást, hogy valójában van-e szükségünk 3D nyomtatóra.
Nem titkolt és rejtett reklám, hogy a saját boltunkra építem a blog-ot. Ennek pusztán az az oka, hogy nem referál jól az üzlet, így a tanácsokat nem a filament vásárlás mellé adom, hanem előre. Úgy gondolom, hogy ezzel a fordított logikával hozzánk jöttök majd vásárolni, tanácsért, segítségért. Mert mi akarunk és tudunk is foglalkozni az ügyfeleinkkel.
Jó szórakozást és tanulást kívánok mindenkinek.